Névnap és dátum script

Boldogok a karatésok

2008, május 19 - 10:32 -- matek

Évről évre előkelőbb helyet vív ki magának Abony város sportéletében a POWER Karate SE. A Kyokushin Karate Diákolimpia döntőjébe is négy versenyzőjük küzdötte be magát. A rangos sporteseményt május 1.-én szervezték. Ketten is dobogóra léphettek az abonyi indulók közül. Mint Krupincza János szakvezetőtől megtudtam, az egyes súlycsoportokban népes mezőny indult, volt olyan is, ahol összesen 24 versenyző állt tatamira. A 45 kg-osok mezőnyében a gyermek I. korcsoportba Sánta István bronzérmet szerzett. Kovács Vivien a serdülő női 48 kilogrammosok között pedig a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Május 17.-én Salgótarjánba utaztak az abonyi karatésok. A rangos versenyre 34 egyesület, szlovák és horvát versenyzők neveztek. Összesen 198-an indultak a helyezésekért. A POWER SE 12 fővel nevezett, ebből heten érmet hozhattak haza.

Abonyi érmesek: Kovács Vivien serdülő 48 kg I., Sánta István gyermek + 37 kg II. hely, Tamasi Tibor serdülő 45 kg  II. hely, Csajbók Viktor serdülő 65 kg II. hely, Kovács Gergely serdülő 55 kg III. hely, Nagy István serdülő 55 kg III. hely, Kolozsvári Richárd serdülő 65 kg III. hely.

Szerkesztőségünk nevében sok szeretettel gratulálunk!