Névnap és dátum script

Diákolimpia területi elődöntő Abony 2010

2010, március 14 - 14:41 -- matek

Remek verseny Abonyban - Március 13-án egy rendkívül színvonalas kyokushin karate versenyt szerveztek a városi sportcsarnokban. A házigazda POWER SE mindent megtett annak érdekében, hogy a rendezvény  rangjához méltó legyen a szervezés. A diákolimpia területi elődöntőjén szép abonyi és nagykőrösi eredmények születtek. Összesen 175 sportoló küzdött meg a helyezésekért. A hab a tortán az lett, hogy a legtechnikásabb női versenyző az abonyi Kovács Vivien lett.

Képgaléria a ide kattintva!

Abonyi – POWER SE eredmények Nagykőrösi eredmények
Gyermek II. ffi 36 kg Bakos Bárdó 2., Krupincza Máté 3.
Gyermek II. ffi 52 kg Sánta István 1.
Gyermek II. női + 45 kg Molnár Enikő 3.
Serdülő ffi 54 kg Gócsa Tibor 3.
Serdülő női 58 kg Molnár Mercédesz 1., Tóth Ágota 3.
Ifjúsági ffi 55 kg Tamasi Tibor 1.
Ifjúsági férfi 65 kg Kovács Gergely 2., Csajbók Viktor 3.
Ifjúsági ffi 75 kg Kolozsvári Richárd 1.
Gyermek II. ffi 44 kg Molnár Márkó 3.
Gyermek II. női + 45 kg Tóth Csenge 2., Tóth Bianca 3.

Diákolimpia területi elődöntő riport:

Ismét Abony adott otthont a diákolimpia KözépMagyarországi selejtezőjének 2010 március 13-án a városi sportcsarnokban. 175 versenyző jött el, hogy megmérkőzzön a továbbjutásért.
A klubunkból 22-en indultak el, ezen versenyen. Sokuknak ez volt az első diákolimpiája, míg más a címvédésre készült. A pontrendszerben küzdők kezdték a versenyt. Páran az első körben kiestek, de a legtöbben tovább jutottak. Mindnyájuknak az ushiro geri volt a fő feladat. Jó pár pontot szereztek vele.
Az ifjúsági versenyzőknek egyszerűbb feladata volt. Erős comb támadások összekötése a kéz technikákkal, illetve ezzel előkészíteni a fejrúgást. Mindenki nagyon szépen küzdött, melynek meg is lett az eredménye.
Kovács Vivien, Sánta István, Kolozsvári Richárd, Tamasi Tibor, Molnár Mercédesz és Virág Dávid Bajnokok lettek. Bakos Bárdó és Kovács Gergő második, Csajbók Viktor, Tóth Ágota, Gócsa Tibor , Krupincza Máté, Molnár Enikő, Babcsán Martin és Határ Mónika harmadik helyen végeztek.
Kovács Vivien a legtechnikásabb versenyző díjat is kiérdemelte. Ők képviselhetik Közép-Magyarországot és klubunkat az Országos Döntőn.