Névnap és dátum script

Power Karate sikerek Tarjánba

2012, május 30 - 21:11 -- matek

Kép nagyobb méretben ide kattintva!

A POWER Karate SE sportolói a közelmúltban rengeteg versenyen bizonyítottak ismét. A XI. J. & S Speed Kupa 2012 versenyen három nemzet, 56 klubjából, 416 versenyző részvételével rendezték folytak a küzdelmek. A rangos sporteseményt Tarjánban május 19-én rendezték meg. Ez egy gyermek, serdülő, felnőtt "C" Kyokushin karate verseny volt. Sánta István megnyerte súlycsoportját, Mucsi József ugyanebben a súlycsoportban lett második helyezett. Ez alkalomból beszélgettem a sportolókkal.

Sánta István
Ő egyébként a közelmúltban egy rangos versenyt megnyert. 2012. április 14-én Szeghalomban ismét megrendezésre került az éves Kyokushin Karate Diákolimpia, ahol Sánta István serdülő ffi 64 kg-ban ismét diákolimpiai bajnok lett.

„ A SPEED kupán négy mérkőzést kellett megnyernem ahhoz, hogy felállhassak a dobogó legfelső fokára. Közülük csak egy ellenfelet ismertem eddig, az előző versenyemen már küzdöttem ellene és akkor is nyertem. Nehéz volt ez a verseny is. Jelenleg zöld öves vagyok, hatéves korom óta karatézom, először 2007-ben nyertem versenyt, 9 évesen. A küzdelem miatt szeretem ezt a sportot, erőt ad és a testalkatom is teljesen átalakult. Egyszer egy Európa kupán volt egy nagyon kellemetlen élményem, az ellenfelem háromszor állon vágott és el is ájultam. De ezen kívül szerencsére nem volt komolyabb sérülésem. A legbüszkébb a Magyar Bajnokságon elért első helyemre vagyok. Hetente háromszor veszek részt az edzéseken. A formagyakorlatokat viszont nem szeretem, ilyen versenyen nem is szoktam elindulni, lételemem a küzdés. Sosem akartam abbahagyni! 14 éves leszek hamarosan, jól tanulok az iskolában, olyan 4,4 körüli az átlagom. Azt üzenem a „ kicsiknek „, hogy jöjjenek be edzésre, biztos vagyok benne, hogy megtetszik nekik ez a sport! "

Mucsi József
Sánta István súlycsoportjában lett második a SPEED kupán, egymással küzdöttek a győzelemért. Az idei évtől vannak ugyanabban a súlyban, ezen a versenyen Sánta Pisti 6:2-re győzte le őt.

„ Négy éve járok karatézni, 14 éves vagyok most. Volt egy kis szünet, tavaly nem jártam olyan rendesen edzésekre. Főleg az iskolai elfoglaltságaim miatt volt mindez. A mostani eredményemre vagyok a legbüszkébb, azt hiszem. Én is négyet meccseltem, a második volt a legkeményebb, legizgalmasabb. 4:4 volt az állás és sikerült 6:4-re győznöm. Soha nem adom fel. A vége előtt fél perccel döntöttem el a mérkőzést a saját javamra. Azért szeretek karatézni, mert remek a társaság, küzdeni is szeretek, jó dolognak érzem ezt a sportot. Más lettem, sokat nőtt az önbizalmam és önfegyelmet is tanultam. A karatéban nem ciki, ha lányok is járnak, sőt! Jó sport ez, önvédelmi szempontból is. Ajánlom másoknak is, jók az edzések is. A privát életben még nem kellett verekednem soha. A Pálffy-ba járok Szolnokra, informatika tagozatos vagyok. Mindenkinek azt üzenem, hogy próbálja ki a karatét, nem fogja megbánni!"